Kompletní péče

Poskytujeme kompletní péči.

Moderní přístroje

Naše veterinární ordinace je vybavena nejmodernějšími přístroji, jakými jsou např. sono zařízení či biochemický a hematologický analyzátor krve.

Prodej krmiv

V naší ordinaci můžete zakoupit vysoce kvalitní krmiva oblíbených značek ROYAL CANIN, Eminent, Hills či Purina.

Čipování

Listopad 18, 2013
Čipování

čipování

čtečka čipů

Aplikace čipu je jednoduchým způsobem identifikace zvířete. Je to rychlá a vůči zvířeti šetrná metoda označování, a je především celoživotního charakteru (dosud využívané tetování nesplňuje tyto kritéria – barva často vybledne a je nečitelná).Na trhu je několik druhů čipů.

sterilně zabalený mikročip

sterilně zabalený mikročip

Naše veterinární ordinace používá mikročip s antimigrační čepičkou (což znamená, že čip zůstane na stejném místě, neputuje po těle zvířete), jeho velikost je asi 1 cm a je vyroben ze speciálního biomateriálu, jehož životnost je až 25let. Každý čip je samostatně zabalen i s aplikátorem.

čipování

aplikace čipu do podkoží

Aplikátor je jednorázový a jeho součástí je dutá ostrá jehla, která lehce propíchne kůži na levé straně krku a do podkoží je umístěn mikročip.Čip obsahuje pouze číselnou řadu. Nemá funkci podobnou GPS k vyhledání ztraceného zvířete. To znamená, že je potřeba daný číselný kód zaevidovat v jedné z několika fungujících databází registru čipovaných zvířat. Rozhodnutí v jaké databázi zaregistrujete svého mazlíka, necháváme zcela na majitelích.

pas

pas

Takže proč čipovat? Asi pro klid duše, kdyby se náhodou váš čtyřnohý  miláček ztratil. Dále  to nařizuje vyhláška v určitých městech, kde je povinností každého majitele psa mít ho označeného čipem.Dalším příkladem je nutnost zvíře nechat očipovat, když se rozhodneme s ním vycestovat do zahraničí. Musí mít nejen čip, ale i vystavený tzv. Europas.  V Europasu je zaznamenáno číslo čipu, vakcinace, odčervení (vše co již máte v očkovacím průkazu).

Naše ordinace používá mikročipy od firmy Virbac – Backome, které mají antimigrační čepičku. Na počkání vystavíme současně i Europas.  Umístěný čip zkontrolujeme  pomocí  čtečky.  Nemusíte se na daný výkon objednávat, vše máme v ordinaci k dispozici.

Odkazy na registry čipovaných  zvířat:

http://www.backhome.cz/
http://www.identifikace.cz /
http://www.czpetnet.cz/
http://www.iftaregistr.cz/
http://www.narodniregistr.cz/