Kompletní péče

Poskytujeme kompletní péči.

Moderní přístroje

Naše veterinární ordinace je vybavena nejmodernějšími přístroji, jakými jsou např. sono zařízení či biochemický a hematologický analyzátor krve.

Prodej krmiv

V naší ordinaci můžete zakoupit vysoce kvalitní krmiva oblíbených značek ROYAL CANIN, Eminent, Hills či Purina.

KASTRACE psů na ZKOUŠKU

Říjen 27, 2014
KASTRACE psů na ZKOUŠKU

kastrace na zkouškuHypersexualita je stav spojený s produkcí pohlavního hormonu testosteronu. Projevy hypersexuality psů jsou často spojovány spíše s poruchou chování  nebo s problematickou výchovou, případně se zaměňují s jinými onemocněními.

  • Utíkání za fenečkami
  • Pojímání -projevy kopulačního chování na lidech, jiných psech, hračkách, polštářích…,
  • Projevy samčí dominace a agresivity vůči jiným psům nebo LIDEM
  • Nevhodné značkování močí v domácnosti
  • Záněty předkožky
  • Problémy imitující jiné zdravotní potíže, jako nechutenství, zvracení, nervozita, třes nebo hubenost (zejména u miniaturních plemen psů)

Řešení spočívá v odstranění působení testosteronu. Známým řešením je chirurgická kastrace, která je řešením nevratným.

Moderní variantou je aplikace podkožního implantátu SUPRELORIN, který minimálně na dobu 6 měsíců navodí stav stejný jako u kastrovaného samce a tedy i zklidnění problémů spojených s hypersexualitou. Tato metoda je vhodná také jako tzv. KASTRACE NA ZKOUŠKU. Na základě efektu na chování a problémy zvířete se pak lze zodpovědně rozhodnout pro chirurgickou kastraci.

IMPLANTÁT je veliký jako zrnko rýže a podobně jako mikročip se aplikuje pod kůži. Délka působení je individuální, obvykle kolem půl roku a aplikaci lze následně opakovat.  Implantát je biokompatibilní, to znamená, že se nemusí odstraňovat.