Kompletní péče

Poskytujeme kompletní péči.

Moderní přístroje

Naše veterinární ordinace je vybavena nejmodernějšími přístroji, jakými jsou např. sono zařízení či biochemický a hematologický analyzátor krve.

Prodej krmiv

V naší ordinaci můžete zakoupit vysoce kvalitní krmiva oblíbených značek ROYAL CANIN, Eminent, Hills či Purina.

Nabízíme preventivní vyšetření prostaty pro psy starší 5 let

prostata psyProstata je u psů přídavná pohlavní žláza, která se nachází v pánvi a obklopuje močovou trubice. S věkem podléhá tkáň prostaty změnám podobným u mužů. Prostata se zvětšuje a vzhledem k jejímu uložení v pánvi, tlačí pak na močovou trubici, i na tlusté střevo. V prostatě se začínají tvořit drobné dutinky – prostatické cysty, které jsou naplněné krví a jejichž krvavý obsah může odkapávat z penisu.

Častou komplikací benigní hyperplazie je zánět prostaty. Jedná se o bolestivé onemocnění, které významně narušuje pohodu vašeho pejska a znamená zdroj infekce pro močové cesty. Pokud se onemocnění prostaty neřeší včas, může proces přerůst v NÁDOROVÉ ONEMOCNĚNÍ, které je pro pejska fatální.

Prostatu  u nás v ordinaci vyšetříme pomocí ultrazvuku a také pohmatem přes konečník. A vybereme nejvhodnější léčbu pro vašeho pejska.

Léčba spočívá v aplikaci tablet YPOZANE, který blokuje působení testosteronu na tkáň prostaty. Tím dochází k redukci objemu prostaty. Efekt 7 denní léčby přetrvává průměrně 6 měsíců. Poté je vhodné provést kontrolu, případně další terapeutickou kůru. Trvalým řešením je pak chirurgická kastrace nebo tzv. ,,hormonální kastrace“ – aplikace hormonálního podkožního implantátu SUPRELORIN.