Kompletní péče

Poskytujeme kompletní péči.

Moderní přístroje

Naše veterinární ordinace je vybavena nejmodernějšími přístroji, jakými jsou např. sono zařízení či biochemický a hematologický analyzátor krve.

Prodej krmiv

V naší ordinaci můžete zakoupit vysoce kvalitní krmiva oblíbených značek ROYAL CANIN, Eminent, Hills či Purina.

KASTRACE psů na ZKOUŠKU

kastrace na zkouškuHypersexualita je stav spojený s produkcí pohlavního hormonu testosteronu. Projevy hypersexuality psů jsou často spojovány spíše s poruchou chování  nebo s problematickou výchovou, případně se zaměňují s jinými onemocněními.

  • Utíkání za fenečkami
  • Pojímání -projevy kopulačního chování na lidech, jiných psech, hračkách, polštářích…,
  • Projevy samčí dominace a agresivity vůči jiným psům nebo LIDEM
  • Nevhodné značkování močí v domácnosti
  • Záněty předkožky
  • Problémy imitující jiné zdravotní potíže, jako nechutenství, zvracení, nervozita, třes nebo hubenost (zejména u miniaturních plemen psů)

Řešení spočívá v odstranění působení testosteronu. Známým řešením je chirurgická kastrace, která je řešením nevratným.

Moderní variantou je aplikace podkožního implantátu SUPRELORIN, který minimálně na dobu 6 měsíců navodí stav stejný jako u kastrovaného samce a tedy i zklidnění problémů spojených s hypersexualitou. Tato metoda je vhodná také jako tzv. KASTRACE NA ZKOUŠKU. Na základě efektu na chování a problémy zvířete se pak lze zodpovědně rozhodnout pro chirurgickou kastraci.

IMPLANTÁT je veliký jako zrnko rýže a podobně jako mikročip se aplikuje pod kůži. Délka působení je individuální, obvykle kolem půl roku a aplikaci lze následně opakovat.  Implantát je biokompatibilní, to znamená, že se nemusí odstraňovat.