Kompletní péče

Poskytujeme kompletní péči.

Moderní přístroje

Naše veterinární ordinace je vybavena nejmodernějšími přístroji, jakými jsou např. sono zařízení či biochemický a hematologický analyzátor krve.

Prodej krmiv

V naší ordinaci můžete zakoupit vysoce kvalitní krmiva oblíbených značek ROYAL CANIN, Eminent, Hills či Purina.

Péče o zuby

Pes i kočka podobně jako člověk mají během svého života 2 druhy chrupu – mléčné a trvalé. K výměně dochází přibližně od 3 do 6 měsíce věku. Zejména u malých plemen psů často dochází při výměně k zadržení mléčného zubu. V tlamě pak zůstávají dva zuby vedle sebe nebo nad sebou a ty pak bojují o jedno jediné místo. Tento stav zvyšuje riziko vzniku a rozvoje zubního kamene, může vzniknout nesprávné postavení trvalého zubu a následně může být změněn i  skus chrupu( což není vhodné u psa s PP, u kterého máme výstavní ambice). Proto je důležitá extrakce mléčných zubů mezi 6-9měsícem v závislosti na daném plemeni a stavu chrupu. Tento zákrok se provádí  v celkové anestezii.

Naši domácí mazlíčci potřebují pravidelnou zubní péči ze stejného důvodu jako my. Lidé si čistí zuby 2x denně a chodí na pravidelné prohlídky ke svému zubnímu lékaři. Naše zvířata jsou závislá na nás, takže alespoň 1x ročně a to při pravidelném očkování je provedena celková prohlídka, včetně zkontrolování stavu zubů.

Každý den se na zubech usazuje zubní plak, který časem ztvrdne a vytváří se zubní kámen. Na zubním kameni se drží baktérie, které způsobují silný zápach z tlamy, podílí se na zánětu dásní a může také dojít i k infekci kořene zubu, což je výrazně bolestivý stav. Dochází pak ke vzniku  píštěle, kdy pod okem se objeví  otevřená rána, z které vytéká hnis. Baktérie v tlamě se mohou dostat krevním oběhem do celého těla, zhnisané sliny zvíře polyká, dráždí žaludeční sliznici, a může se rozvinout septický stav. Proto je důležité pravidelně odstraňovat zubní kámen.K tomuto účelu je nejvhodnější ultrazvuk na čištění zubního kamene. Dokonale odstraní zubní kámen z meziprostorů a z vnitřních stran zubů. V celkové anestezii se také provede revize všech zubů, protože problém s určitým zubem se zjistí až po odstranění zubního kamene. Když přijde zvíře s dlouho neřešeným zubním kamenem, pak jsou zuby zcela skryty pod monolitem zubního kamene. Po odstranění se zjistí, že spousta zubů již nedrží v dásni, mají obnažené krčky a musejí se následně vytrhnout.  I váha samotného zubního kamene přítomného na zubu v rámci gravitace posunuje zub ze své alveoly, dále tlačí na dáseň a obnažuje tak krček zubu. Čím déle tento proces necháte působit, tím rychleji pes či kočka přijde o všechny zuby.

Základem péče o zuby je stejná jako u lidí. Čištění zubů pomocí zubních kartáčků a pomocí zubní pasty s různými příchutěmi určených pro zvířata. Lidské kartáčky mají jiný sklon štětin a jinou tvrdost a dráždí pak dásně, proto nejsou moc vhodné. Běžné zubní pasty pění a dráždí žaludeční sliznici, a někteří psi pak po nich zvrací. Je potřeba psa na daný úkon postupně zvykat od malička. Nejprve mu strkat prst do tlamy, jezdit s ním po dásních a zubech. Dalším cvikem je nechat psa si zvyknout na přítomnost kartáčku, a pak to skombinovat i s pastou. Čištění by se pak mělo provádět 2-3x do týdne, abychom dosáhli požadovaného efektu. Po nějaké době si na tuto činnost zvíře zvykne. Samozřejmě se najdou i zvířata, která se nedají tomu naučit. Pak existují na našem trhu zubní pasty, které se přidávají na granule a svým enzymatickým působením snižují plak na zubech. Nebo jsou komerčně vyráběné granule, které zpomalují tvorbu zubního kamene. Dále jsou různé další preparáty, které snižují zápach z tlamy.Vše lze po konzultaci s námi zakoupit v naší ordinaci a najít řešení  přímo pro vašeho miláčka, jak se bránit tvorbě zubního kamene.


V těchto měsících ČERVEN-ČERVENEC- SRPEN 2014 jsme se rozhodli, že přispějeme k lepšímu stavu chrupu vašeho miláčka. V naší ordinace v těchto měsících provedeme  prohlídku zubů zadarmo a pokud bude potřeba provést odstranění zubního kamene v celkové anestezii, budete mít na tento úkon slevu 10%.

Proto, pokud pozorujete jeden z následujících uvedených bodů, neváhejte a přijďte se zeptat, zda má váš miláček problém se zubním kamenem:

  • Zápach z tlamy je prvním signálem, že v tlamě začíná zánět
  • Viditelný zubní plaka  nebo i zubní kámen
  • Zarudlý lem na dásních, krvácející dásně
  • Nechce kousat granule, nechce nosit aporty

FOTO PŘED zákrokem a PO zákroku